طراحی، مدلسازی و مهندسی معکوس

طراحی و مدل سازی و مهندسی معکوس

در عصر فناوری، فرایندهای ساخت مبتنی بر نقشه های سه بعدی صورت می پذیرند. نقشه یا فایل سه بعدی عبارتست از یک طرح دیجیتال از قطعه یا قطعات مورد نظر که تمام جزئیات ظاهری و ابعادی در آن لحاظ شده است. در واقع هر شخص با مشاهده یک فایل سه بعدی می تواند به درکی دقیق از آن قطعه رسیده و مشابه یک قطعه فیزیکی از جزئیات آن مطلع شود.

برای ساخت یک قطعه به روش های ماشین کاری CNC و یا با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، ضروریست فایل سه بعدی آن قطعه طراحی شود. ماشین CNC یا چاپگر سه بعدی ساخت قطعه را بر مبنای آن طرح سه بعدی صورت می دهد. اما طرح های سه بعدی کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال برای طراحی قطعات یک دستگاه و بررسی انطباق قطعات آن با یکدیگر ضروریست ابتدا قطعات مورد نظر در یک نرم افزار سه بعدی طراحی شده و سپس در همان محیط نرم افزاری در کنار یکدیگر مونتاژ شوند تا بدین وسیله انطباق قطعات با یکدیگر و صحت طراحی مورد بررسی قرار گیرد.

نمایی از سیستم تعلیق یک خودرو که قطعات مختلف آن در کنار یکدیگر مونتاژ شده اند.

برای درک بهتر موضوع، طراحی یک خودرو را می توانید مد نظر قرار دهید. خودرو از هزاران قطعه تشکیل شده که قرار گیری آن قطعات در کنار یکدیگر به لحاظ عملکردی و ظاهری در کیفیت ساخت موثر است. مثلا در طراحی رینگ چرخ خودرو، ضروریست جای پیچ ها با دیسک چرخ سازگار باشد و همچنین زیبایی و سازگاری ابعادی رینگ بر روی بدنه خودرو مورد بررسی قرار گیرد. طبعا اگر طراحی سه بعدی انجام نشود، ممکن است خطایی در ابعاد پیچ ها و محل قرارگیری آن ها رخ داده و این خطا پس از ساخته شدن رینگ مورد نظر مشخص شود که این اتفاق منجربه تحمیل هزینه بر سازندگان خواهد شد. ضمن آن که ساخت این قطعات توسط ماشین های CNC و بسیاری از روش های تولید دیگر، بدون وجود طرح سه بعدی میسر نیست. حال در صورتی که رینگ خودرو و سایر قطعات به شکل سه بعدی طراحی شوند، می توان در یک شبیه سازی سه بعدی قطعات را در کنار یکدیگر مونتاژ نموده و از جزئیات ظاهری و ابعادی آن ها اطمینان حاصل نمود.

با توجه به اهمیت این خدمت در حوزه ساخت قطعات، شرکت دانش بنیان سوبا اقدام به ارائه خدمات طراحی سه بعدی به مشتریان و متقاضیان این خدمت نموده است. در صورتی که قصد ساخت قطعه خود با یکی از روش های ماشین کاری CNC، پرینت سه بعدی، تزریق پلاستیک و سایر حوزه های مرتبط را دارید، می توانید از طریق فرم ثبت درخواست در همین صفحه اقدام نمایید. کارشناسان سوبا پس از دریافت اطلاعات بارگذاری شده در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و پس از برآورد هزینه طرح، نسبت به طراحی سه بعدی آن متناسب با نیاز شما اقدام خواهند نمود.

50%
لطفا فایل خود را انتخاب کنید

فرمت های قابل قبول : ZIP,RAR حداکثر حجم فایل 25 مگابایت توجه: فایل خود را فشرده کرده و ارسال نمایید

مشخصات فردی

پایتخت ایران به فارسی

سبد خرید

از نام نویسی در سوبا متشکریم

ورود

عضویت

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف (00:30)