آئین رونمایی از چاپگر زیستی B101

چاپگر زیستی B101 با قابلیت پرینت سه‌بعدی جوهرهای زیستی و با امکاناتی منحصر بفرد در شرکت دانش‌بنیان سوبا تولید شد. این محصول با بهره‌گیری از سیستم تزریق پیشرفته امکان ایجاد انواع بافت‌های زنده بدن انسان و موجودات زنده را به شکل دلخواه کاربران داراست. عمده کاربرد این محصول در تولید پوست، استخوان و غضروف به شکل سازگار با بافت هر شخص می‌باشد. هر چند امکان استفاده از این محصول جهت تولید اندام‌های درونی بدن موجودات زنده نیز وجود دارد.

تصویر از وب‌سایت engadget.com

چاپگرهای زیستی از سال ۲۰۰۹ به شکل تجاری در دنیا معرفی شده و با گذشت ۱۳ سال از زمان معرفی این محصولات، کمتر از ۲۰۰ شرکت در جهان در این حوزه موفق به تجاری‌سازی محصولات خود شده‌اند. از میان کشورهای صاحب این فناوری، کشورهای امریکا، سوئیس و آلمان سهم عمده تولیدات این محصول را به خود اختصاص داده‌اند.
مراسم رونمایی از این محصول بومی در روز دوشنبه شانزدهم خرداد ماه ۱۴۰۱ در تالار همایش‌های پارک علم و فناوری استان سمنان (شاهرود) و با حضور مسئولین شهرستان و استان برگزار خواهد شد.
حضور در این مراسم برای عموم آزاد است.

زمان رونمایی: ۱۶ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱ صبح

محل رونمایی: پارک علم و فناوری استان سمنان، ساختمان ستاد پارک، طبقه همکف، تالار همایش‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

از نام نویسی در سوبا متشکریم

ورود

عضویت

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف (00:45)