پرینت سه بعدی و سرگرمی

موضوعات سرگرم کننده

پرینترهای سه بعدی می‌توانند در ساخت قطعات مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اسباب‌بازی‌های مختلف ساده و پیچیده، اکسسوری‌های تلفن همراه و الکترونیک، اکسسوری‌های خانه و باغبانی، مجسمه و اکشن فیگورها، تابلو و نقوش برجسته، اکسسوری خودرو، گِیم و بازی، ماکت‌های معماری و ساختمانی و…. بخشی از موضوعاتی هستند که پرینترهای سه بعدی در آن دارای کاربرد جذاب هستند. به عبارتی با توجه به سهولت ساخت قطعات مختلف با تمام جزئیات و پیچیدگی‌ها با استفاده از پرینترهای سه بعدی، می توان از این فناوری در حوزه‌های مختلف استفاده و قطعات کاربردی جذاب تولید نمود. در اینجا به چند مثال از کاربری چاپگرهای سه بعدی بسنده میکنیم.

اسباب‌بازی

اسباب‌بازی یکی از موضوعات جذاب و سرگرم‌کننده است که ساخت آن‌ها با پرینترهای سه بعدی میسر است. در این موضوع می‌توان از اسباب‌بازی‌های مختلف ساده و مونتاژی یاد نمود. اسباب‌بازی‌های خلاقانه مانند ماکت‌های مونتاژی و اسباب‌بازی‌هایی مشابه لِگو به عنوان مثال‌هایی در این حوزه هستند. پرینترهای سه بعدی همچنین می‌توانند در ساخت اسباب‌بازی‌های نسبتا انعطاف‌پذیر و لاستیکی مورد استفاده قرار گیرند. ساخت اسباب‌بازی‌های مفصلی به شکل یک پارچه نیز در این روش امکان پذیر است.

اکسسوری

ساخت اکسسوری از دیگر موارد جذابیست که می‌تواند با پرینترهای سه بعدی صورت پذیرد. به عنوان مثال انواع استندهای لپتاپ و موبایل، آویزهای کلید، دیوارکوب‌های فانتزی، وسایل آبیاری و باغبانی و… از جمله مواردی هستند که میتوانید ساخت آنها را با پرینتر سه بعدی صورت دهید. سهولت و سرعت ساخت قطعات مختلف با استفاده از چاپگرهای سه بعدی استفاده از آن را در ساخت قطعات مختلف ممکن میسازد. از این رو هر ایده ابتکاری و جذاب را میتوانید به سرعت پیاده‌سازی کنید.

استاپ موشن

استاپ موشن‌ها ویدئوهایی هستند که از پشت سر هم قرار دادن تعداد زیادی تصویر ساخته می‌شوند. در این روش سوژه یا سوژه‌های مورد نظر را در قاب تصویر جابجا نموده و پس از هر جابجایی عکس‌برداری صورت می‌پذیرد. تصاویر مختلف را می توان در نرم‌افزارهای مختلف ساخت ویدئو قرار داده و با در نظر گرفتن فاصله زمانی کوتاه برای هر تصویر نسبت به پخش آن‌ها اقدام نمود تا ویدئو ساخته شود. هر چقدر جابجایی سوژه‌ها کوچکتر و تعداد تصاویر بیشتر شود، کیفیت استاپ‌موشن افزایش می‌‌یابد.

در نهایت شما به چه موضوعاتی فکر میکنید؟ به تعداد ایده‌های ساختنی موجود در دنیا می‌توان خلاقیت و سرگرمی ایجاد نمود و با چاپگرهای سه بعدی آن ایده‌ها را پیاده‌سازی نمود. این کاربری ضمن ایجاد سرگرمی، به پرورش خلاقیت و شکل‌گیری موضوعات تجاری جدید و خلق کسب و کار کمک میکند. طرح‌های سه بعدی مختلف و رایگان را نیز می‌توانید از سایت‌های داخلی و خارجی دانلود نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

از نام نویسی در سوبا متشکریم

ورود

عضویت

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف (00:30)